Sfera Finansów członkiem KPF-u

Od 6 czerwca 2013 roku spółka akcyjna Sfera Finansów SA zasiliła grono członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych – Związku Pracodawców. Uzyskanie certyfikatu zgodności praktyk biznesowych z dobrymi praktykami, wydawanego przez Komisję Etyki działającą przy KPF, stanowi potwierdzenie stosowania wysokich standardów w działalności na rynku finansowym. Nowy status z pewnością będzie ważną rekomendacją spółki na arenie pożyczek krótkoterminowych, jak i na polu związanym z wydawaniem serwisów tematycznych.

Miano członka Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych – Związku Pracodawców będzie również dla Sfery Finansów SA poważnym argumentem w nawiązywaniu relacji partnerskich z innymi instytucjami związanymi z rynkiem finansowym.

- W aspekcie rozwoju spółki chcemy wiązać się z partnerami mającymi ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Członkostwo w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych z jednej strony pozwala nam uwiarygadniać marki promowane przez nas w ramach swojej codziennej działalności, czyli serwisy sfera-finansow.pl czy banking-magazine.pl. Z drugiej strony, w aspekcie rozpoczęcia działalności w segmencie szybkich pożyczek z marką ofin.pl, pozwala brać czynny udział w pracach związanych z regulacjami tego rynku. Dotyczy to m.in. możliwości uczestnictwa w wielu działaniach organizowanych przez KPF na rzecz promowania zasad dobrych praktyk w szczególności związanych z rynkiem finansów konsumenckich – podkreśla Rafał Tomkowicz, prezes zarządu Sfera Finansów SA.

Uzyskując członkostwo KPF-u Sfera Finansów SA stała się jednym z ponad 60 podmiotów sektora consumer finance (m.in. banków, firm ubezpieczeniowych, firm windykacyjnych), który zobowiązany jest do utrzymywania świadczonych usług na jak najwyższym poziomie, zarówno pod względem biznesowych, jak i etycznych standardów rynku oraz w zgodzie z polskim prawem. Ponadto raz w roku będzie musiała przeprowadzić audyt etyczny.

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych – Związku Pracodawców to organizacja działająca od 1999 roku, która za misję wyznaczyła sobie wyznaczanie w działalności gospodarczej wysokich standardów postępowania we wszystkich relacjach z klientami i kontrahentami oraz nadzorowanie stosowania się do nich przez przedsiębiorstwa finansowe, dla tworzenia i potwierdzania opinii, uznających te przedsiębiorstwa za instytucje zaufania publicznego.

 

Historia, już prawie 15 letnia działalności samorządowej pokazuje, jak istotnym dla efektywnej realizacji misji KPF jest szeroka formuła podmiotowa członków KPF – w obszarze rynku kredytowego pracują bowiem podmioty z różnych segmentów usług finansowych, a dobre praktyki i wysokie standardy jednego z nich, wzmacniają i wprost wymuszają większą odpowiedzialność tych przedsiębiorców, którzy świadczą usługi komplementarne. Stąd tak ważne jest przystąpienie do KPF przedsiębiorcy z nowego sektora, powiększając tym samym możliwości pozytywnego oddziaływania KPF na rynek usług finansowych w Polsce – powiedział Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF.

 

Spółka Sfera-Finansów SA to wydawca grupy serwisów internetowych poświęconych tematyce związanej z finansami osobistymi. Największym z nich jest www.Sfera-Finansow.pl, niezależna porównywarka usług finansowych, mająca dostarczać rzetelne informacje na temat produktów bankowych dostępnych na polskim rynku finansowym. W serwisie można znaleźć również bieżące informacje, poradniki, dużą ilość raportów i rankingów oraz oceny podmiotów sektora finansów wystawiane przez internautów. Banking-Magazine.pl to internetowy nośnik informacji od strony aspektów marketingowo-PR-owych, komentarzy na tematy związane ze sprzedażą i zarządzaniem oraz codziennych newsów z segmentu rynku bankowego i instytucji pożyczkowych. Sfera Finansów SA jest również właścicielem marki ofin.pl, serwisu za pomocą którego można uzyskać krótkoterminową pożyczkę w kwocie od 100 zł do 2000 zł na okres 15, 30 lub 60 dni.

Nadrzędnym celem spółki jest stworzenie projektu Wirtualnego Doradcy Finansowego poprzez działanie grupy, gdzie w jednym miejscu można uzyskać szybką pożyczkę czy kredyt gotówkowy, jak również sfinansować zakup nieruchomości w postaci kredytu hipotecznego za pośrednictwem doradców sfera-finansow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>